BAWIMY SIĘ Z „GANGIEM SŁODZIAKÓW”

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy I bawili się z „Gangiem Słodziaków”. Korzystaliśmy z aplikacji zainstalowanej na tabletach pozwalającej miło i pożytecznie spędzić czas. Byliśmy bardzo ciekawi, jakie tajemnice kryje w sobie program.

Na początku stworzyliśmy sobie wygodne „lokum” i od razu poczuliśmy się jak w kinie. Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy bajkę o niespodziance, jaką mieszkańcom bajecznego lasu miała sprawić nowa mieszkanka – sarenka Hania. Wszyscy zastanawiali się, jak wygląda Hania i tak naprawdę każdy wyobrażał ją sobie inaczej. Okazało się, że fantazja zwierzątek daleka była od prawdy, bo sarenka nie przypominała nikogo, kto do tej pory zamieszkiwał okolicę. Bajeczka niesie ze sobą bardzo mądre przesłanie: otóż nieważne, jak wyglądamy, najważniejsze jest to, jaki mamy charakter, serce i czy potrafimy szanować innych. Sarenka potrafiła 🙂

Po bardzo interesującej opowieści korzystaliśmy z czytnika kodów – każdy z nas miał za zadanie wyszukać kodu w książce i odszyfrować muzykę zakodowaną w bajkach. Emocji nie zabrakło.

Na koniec postanowiliśmy zagrać w gry edukacyjne – sadziliśmy i pielęgnowaliśmy rośliny, łapaliśmy pojawiające się litery, pomagaliśmy znaleźć drogę zwierzakom do domu, odczytywaliśmy wyrazy ukryte na planszy. Zabawa była wyśmienita, na pewno do niej wrócimy!

Autor: Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.