AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Klasa I została zgłoszona w tym roku szkolnym do XI edycji projektu.  Szkoła otrzymała komplet materiałów edukacyjnych zawierających nowe materiały merytoryczne dla nauczyciela wraz ze scenariuszami lekcyjnymi, pomoce dydaktyczne, filmy i infografiki, karty pracy dla uczniów, prezentację dla rodziców. Po przeprowadzeniu zajęć dzieci będą weryfikować swoją wiedzę zdobytą podczas zajęć rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

Mamy świadomość, że bezpieczeństwo dzieci to niezwykle ważny temat, w związku z tym w czwartek w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację projektu.

Na początek zapoznaliśmy się z treścią listu, który otrzymaliśmy od Puchatka. Następnie obejrzeliśmy filmik pokazujący, jak należy zachowywać się w klasie, na korytarzu szkolnym, podczas spaceru, wycieczki czy wyjazdu edukacyjnego. Rozpoznawaliśmy zachowania pozytywne i negatywne, po czym naszą wiedzę utrwalaliśmy wykonując zadania na kartach pracy oraz wcielając się w różne postacie i odgrywając scenki dramowe.

Na koniec po raz kolejny utrwalaliśmy numery alarmowe na specjalnie przygotowanych infografikach. Ilustracje były bardzo sugestywne, poza tym wyzwalały w nas kreatywność zachęcając do samodzielnych przemyśleń i działań. Wkrótce kolejne ciekawe zajęcia – czekamy!

Autor: Monika C.

Gallery with ID 586 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.