GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE – WARSZTATY PRZYRODNICZE INNE NIŻ WSZYSTKIE

Projekt edukacyjny „BLIŻEJ REGIONU, TRADYCJI, OJCZYZNY..”, oprócz wycieczki w Góry Świętokrzyskie zakładał warsztaty o tematyce przyrodniczej regionu świętokrzyskiego. Ich celem była popularyzacja edukacji regionalnej, pogłębienie wiedzy o środowisku naturalnym oraz atrakcjach turystycznych opisywanego obszaru.

Uczniowie w podziale na dwie grupy wiekowe:

  • klasy IV – VI w dniu 14 listopada
  • klasy VII – VII w dniu 19 listopada

wzięli udział w zajęciach, poza ławkami, ale nie poza murami szkoły. Atrakcyjność warsztatów polegała na tym, iż stanowiły one grę szkolną z drużynami i zadaniami, według zasady ”Kto pierwszy…”

W zabawie brały udział trzy drużyny, a każda miała do rozwiązania pięć zadań zamkniętych w kopertach. Jednak zdobycie tajemniczych kopert wcale nie było takie proste… ponieważ zostały one ukryte w różnych zakamarkach na terenie szkoły. Uczniowie musieli się nabiegać i nagimnastykować żeby odnaleźć tą odpowiednią. Ale kiedy się już udało rozpoczął się wyścig na wiedzę oraz  umiejętności korzystania z mapy i przewodnika turystycznego.

 Za każde poprawnie wykonane zadanie drużyny były promowane punktami, a ich suma decydowała o zwycięstwie!!!

 A było o co powalczyć….

Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za zaangażowanie (dosłownie) całym sercem, ciałem i umysłem, za atmosferę i dobrą zabawę!!!

Autor: Paulina S.

Gallery with ID 596 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.