„PIERWSZAKI” KOCHAJĄ MISIE!

Cały dzisiejszy dzień upłynął uczniom klasy I pod znakiem misia. Chyba każdy a nas ma w domu swego ulubionego pluszaka, a ponieważ 25 listopada odchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, to i my postanowiliśmy poświęcić zajęcia tej tematyce.

Na początku obejrzeliśmy prezentację przybliżającą nam historię maskotki i przypomninającą wiele bajek i  książeczek, których głównym bohaterem jest niedźwiadek. Był więc Kubuś Puchatek, Paddington, Troskliwe Misie, Gumisie i wiele, wiele innych. Obejrzeliśmy też króciutki filmik przedstawiający, jak w specjalnych pracowniach powstają nasi ulubieńcy.

Podczas zajęć spotkała nas bardzo miła niespodzianka – odwiedził nas wielki, pluszowy Miś, który serdecznie się przywitał, poczęstował cukierkami i zrobił sobie z nami pamiątkowe zdjęcie.

Potem przyszedł czas na zabawy, gry i konkurencje. Na początek urządziliśmy konkurs wylizywania z talerzyków ulubionego przysmaku każdego niedźwiadka – miodu. Zasada jednak była taka, że nie mogliśmy używać rąk. Było bardzo zabawnie 🙂

Potem graliśmy w dobble, układaliśmy sudoku, wypróbowaliśmy  grę „Ja mam…, kto ma…?”, rozwiązywaliśmy wcale niełatwe „misiowe rebusy”.  Uzupełniliśmy też trasę dla Ozobotów w kształcie pluszaka, a po sklejeniu elementów zachwycaliśmy się naszą pomysłowością.

Pani przygotowała też dla nas konkurs przyrodniczy. Najpierw wysłuchaliśmy  garść informacji o życiu, zwyczajach i upodobaniach niedźwiedzi, po czym rozwiązaliśmy quiz. Okazało się, że jesteśmy bardzo uważnymi słuchaczami.

Nie zabrakło też zabaw plastycznych. Kończyliśmy malować misiowe obrazki używając do tego farb i palców – bardzo nam się to podobało.

A na koniec czekała na nas  niespodzianka. Najpierw pomalowaliśmy kredkami obrazki z misiami, a kiedy wydawało się nam, że to już koniec zadania, zaczęło się najlepsze. Nasza wychowawczyni uruchomiła na tablecie aplikację „Quiver – 3D Coloring App” z rozszerzoną rzeczywistością, która potrafi zdziałać dosłownie cuda. Nasze zwykłe, statyczne obrazki zamieniły się w wesołą animację wzbogaconą dźwiękami i muzyką!

Na zakończenie miło i aktywnie spędzonego czasu otrzymaliśmy słodkie upominki – ciasteczka „Misie – Lubisie”. Bardzo dziękujemy za wspaniały dzień, a naszym kochanym misiom, misiaczkom, niedźwiadkom – pluszowym przytulankom życzymy kolejnych i kolejnych 100 lat!

Autor: Monika C.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.