DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

„Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy!”

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swoją pluszową maskotkę. Z tej okazji przygotowałyśmy dla najmłodszych wiele atrakcji. Dzieci wspólnie wyrecytowały wiersze o misiach, śpiewały piosenkę – „Jadą, jadą misie”, obejrzały prezentację multimedialną o historii powstania pluszowej zabawki, a także brały udział w zabawach z chustą animacyjną. Nie zabrakło również wspólnego tańca z Misiem. Dużo radości sprawił dzieciom upominek otrzymany z rąk Pani Dyrektor – Ilony Modrzewieckiej i Pani Prezes – Moniki Cugowskiej ufundowany przez „Stowarzyszenie Rozwoju Młodzaw – Nasza Przyszłość”.

Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta Pani Marlenki – mamy Zuzi oraz Pani Małgosi – mamy Dominika, które zaszczyciły nas swoją wizytą. Z ogromnym zaangażowaniem, poprzez różnorodność zabaw, umilały maluchom Święto Pluszowego Misia.

Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało od Misia cukierki i zrobiło sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Miś obiecał dzieciom na pożegnanie, że za rok też je odwiedzi. Trzymamy go za słowo.

Po przerwie obiadowej przedszkolaczki wykonały wyjątkowe prace plastyczne – „Pluszowy Miś’’ oraz obejrzały ulubioną  bajeczkę o misiu. Dzień upłynął miło i przyjemnie 🙂

Szczególne podziękowanie składamy mamie Zuzi za wysiłek włożony w przygotowanie wspaniałego stroju Pluszowego Misia, która wcieliła się w animatora zabaw. Słowa wdzięczności kierujemy również do mamy Dominika za pomoc w zorganizowaniu Dnia Pluszowego Misia. Na pochwałę zasługuje również mama Bartusia, która upiekła dla wszystkich dzieci smaczne ciasteczka w kształcie misia. Serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę 🙂

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy od 25 listopada 2002 roku. To stosunkowo nowe święto, które w bardzo szybkim tempie stało się popularne.Właśnie tego dnia przypada setna rocznica powstania tej maskotki. Otóż w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt, wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy jeden z towarzyszy łowów postrzelił małego niedźwiadka. Jednak, gdy prezydent zobaczył małe przerażone zwierzątko, natychmiast kazał je opatrzyć i wypuścić. Wieść o tym szybko się rozeszła i wywołała ogromne poruszenie społeczeństwa. A historia o uwolnieniu niedźwiadka została opowiedziana w gazecie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek. Zainspirował się on tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go zdrobniale od imienia prezydenta – Teddy. Kilka lat później ów producent stał się właścicielem jednej z najbardziej znanych firm produkujących pluszowe misie.

Autor: Justyna G.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.