MAGICZNE ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Hokus – pokus, czary mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.

28 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według wierzeń czas ten miał magiczną moc uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić, co je czeka. Zebraliśmy się więc, aby wspólnie poczarować i powróżyć. W tym dniu odwiedziły nas wróżki (a byli to uczniowie z klasy VIII), które zabrały dzieci do świata magii i czarów. Przedszkolaki dowiedziały się, co je czeka w niedalekiej i tej bardziej odległej przyszłości. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami przyszłych sympatii, rzutu monety do studni czy losowania karteczek z nazwami zawodów. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Czy się one spełnią – przyszłość pokaże. Dziś przyniosły nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

Za wspaniale przygotowane wróżby i czary serdecznie dziękujemy pani Paulinie Sobieszczańskiej i uczniom z klasy VIII. Zabawa była fantastyczna, a dzieci wróciły do swoich domów w doskonałych humorach.

Autor: Jolanta J.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.