ANDRZEJKOWE ZABAWY

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w przeddzień imienin św. Andrzeja, stąd też pochodzi nazwa tego obyczaju. Jest to okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw, zanim nadejdzie adwent.

Jak co roku „Andrzejek” nie mogło zabraknąć i w naszej szkole – 28 listopada sala gimnastyczna została zamieniona w „salę wróżb”. Samorząd zorganizował wróżby i zabawy, które  przeprowadzili uczniowie klasy VIII.

„Wróżki” przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, kolorów, wróżyły również imię wybranka lub wybranki z magicznych serc. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź złote myśli. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny, czyli kogo bucik wyjdzie jako pierwszy z sali. Następnie przyszli nowożeńcy zatańczyli swój pierwszy taniec. Była bardzo dobra muzyka, którą serwował nam szkolny didżej. Kolejną atrakcją był taniec na gazetach.

Po wróżbach nadszedł czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły na poczęstunku, który przygotowała  klasa VIII.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać!!!

Autorzy: Renata B., Paulina S.

Gallery with ID 608 doesn't exist.

zdjęcia…

zobacz relację Echa Dnia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.