LEKCJA TOLERANCJI W TEATRZE

28 listopada uczniowie klas IV-VIII udali się do teatru w Busku-Zdroju, by obejrzeć niezwykły spektakl dotyczący tolerancji.

Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia wystawił na teatralnych deskach przedstawienie „Inny chłopak” – to piękna, ale i nieco smutna opowieść o chłopcu, inspirowana powieścią „Cudowny chłopak” autorstwa R. J. Palacio.

August jest mądrym i zabawnym chłopcem, który po raz pierwszy idzie do szkoły. Jest to dla niego ogromne przeżycie, ponieważ z powodu poważnej choroby przez długi czas uczył się w domu. Niestety szybko staje się on obiektem drwin części dzieci z klasy. Julian i Vanessa wyśmiewają jego zniekształconą z powodu wady genetycznej twarz i dokuczają mu na każdym kroku. Nawet Jacek, który początkowo wydawał się chłopcu fajnym kolegą, okazuje się oszustem, który zaprzyjaźnił się z nim, bo poprosił go o to dyrektor.

Na szczęście w szkole są jeszcze dzieci, które potrafią patrzeć sercem i widzą w Auguście coś więcej niż wygląd. Wkrótce los chłopca się odmienia. Poznaje on Kalinę, która zostaje jego prawdziwą przyjaciółką, a podczas pewnej wizyty w parku ratuje on z opresji jedną z koleżanek, zostając tym samym szkolnym bohaterem.

Przedstawienie bardzo spodobało się naszym uczniom, którzy be trudu potrafili wskazać płynący z niej morał  – nie wolno oceniać nikogo po wyglądzie, bo to nie on jest najważniejszy w życiu, ważne są nasze czyny i to, co skrywa nasze wnętrze.

Na koniec spektaklu aktorzy przygotowali dla widowni niespodziankę i zaprosili chętnych uczniów do odegrania na deskach sceny krótkiego, improwizowanego przedstawiania. Publiczność z zapałem śledziła scenkę przygotowaną przez młodych śmiałków i nagrodziła ich gromkimi brawami.

Autor: Milena W.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.