„NIE HEJTUJĘ – REAGUJĘ”

 Dzisiejszego dnia wśród uczniów klas I-III zostały przeprowadzone zajęcia w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej  „Nie hejtuję – reaguję”. Jest to projekt skierowany przeciwko cyberprzemocy, hejtowi i mowie nienawiści, kładąc szczególny nacisk na rolę świadków, realizowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki na temat hejtu. Podczas rozmowy uczniowie samodzielnie doszli do definicji hejtu, mówili, czym może przejawiać się hejt i gdzie możemy się z nim spotkać.

Następnie obejrzeli film pt. „SZANUJ INNYCH W SIECI”, a po nim opowiadali o swoich spostrzeżeniach dotyczących historii głównych bohaterów. Nauczyciel zadawał pytania dotyczące filmu a uczniowie starali się odpowiadać na nie wcielając się tym samym w rolę bohaterów.

Ostatnim etapem zajęć było stworzenie zasad antyhejtowych. W podziale na grupy uczniowie ułożyli z rozsypanek zasady, które później przykleili na plakacie.

Autor: Edyta S.

Gallery with ID 606 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.