MIKOŁAJE W MUNDURACH

To już kolejna akcja w ramach realizowanego w naszej szkole programu prewencyjno –edukacyjnego „Raz, dwa, trzy – bądź bezpieczny i TY” oraz doradztwa zawodowego. Uczniowie z klas I – III ubrani w mikołajkowe czapki wraz z opiekunami oraz przedstawicielami Policji z Pińczowa uczestniczyli w akcji „Mikołaje w mundurach”. Ich zadaniem było obserwować pracę panów policjantów, którzy oceniali przebieg jazdy kierowców, określali czy jadą oni prawidłowo w terenie zabudowanym, czy przestrzegają prędkości, czy mają włączone światła.

Za wzorową, przepisową jazdę  uczniowie  wręczali samodzielnie wykonane kartki świąteczne z życzeniami, a za przekroczenie prędkości oraz  inne wykroczenia drogowe kierowcy otrzymywali rózgi. Jeden z zatrzymanych przejeżdżających kierowców obdarował wszystkie dzieci lizakami.

Dzięki tej akcji, uczniowie obserwując pracę policjantów mieli możliwość poznać bliżej ich pracę oraz utrwalić zasady ruchu drogowego.

A może w przyszłości ktoś z naszych uczniów tez zostanie policjantem czy policjantką? I też będzie dbał o nasze bezpieczeństwo.

Autor: Agnieszka K.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.