PIERNICZKOWE CUDEŃKA W PRZEDSZKOLU

9 grudnia nasze przedszkole odwiedziła pani Karolina  – mama Bartusia, która jest cukiernikiem. Na początku naszego spotkania pani Karolina opowiedziała o swoim zawodzie, o tym jak z prostych składników potrafi wyczarować coś smacznego i fantastycznego.

Po krótkiej rozmowie o zawodzie przystąpiliśmy do warsztatów cukierniczych, które poprowadził nasz gość. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia dzieci przygotowywały pierniczki z dziurkami, tak aby można było zawiesić je na choince. Mama Bartusia przyniosła ze sobą gotowe, wyrobione już ciasto, a dzieci wałkowały i wykrawały foremkami świąteczne kształty ciasteczek. Następnie nasze słodkości na kilka minut powędrowały do piekarnika, aby po wystygnięciu znów wrócić do przedszkolaków. Dzieci z wielką radością zabrały się do dekorowania za pomocą kolorowych lukrów, koralików, kuleczek, gwiazdek i innych drobiazgów przyniesionych przez panią cukiernik.

Na koniec warsztatów przedszkolaki wręczyły pani Karolinie podziękowanie za wspaniałe zajęcia. Udekorowane słodkości dzieci zabrały do domu. Serdecznie dziękujemy mamie Bartusia za smakowite spotkanie i poświęcony nam czas.

Autor: Jolanta J.

Gallery with ID 627 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.