PRZEDSZKOLAKI NA JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM W PIŃCZOWIE

Tuż przed świętami, w sobotę 21 grudnia w Pińczowie, odbył się I Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorem akcji jest Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów. Tego dnia o godzinie 11-tej serce miasta zostało ożywione. Na mieszkańców i gości czekało moc atrakcji – wśród nich: stoiska z rękodziełem, ozdoby świąteczne, miody i świece woskowe, świąteczne potrawy przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, wyroby cukiernicze, żywa szopka z „Leśnego Zacisza” oraz wspólne kolędowanie z dzieciakami.

Gościem jarmarku był Maksymilian Przybylski – zawodowy kucharz z Kielc, a zarazem autor bloga – „Max Gotuje z Natury”. Podczas pokazu kulinarnego ugotował on zupę grzybową z kiszoną kapustą i lanymi kluskami, która smakowała wybornie. Goście Jarmarku zostali poczęstowani również zupą grzybową przygotowaną przez Klub Wodny Kon-Tiki. Pińczowscy wodniacy zaserwowali ją prosto z kuchni polowej. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Dzięki Wolnej Grupie Motocyklowej Ponidzie dowieziony został specjalnie dla dzieci Święty Mikołaj.

Organizatorzy jarmarku zaprosili szkoły i przedszkola z gminy Pińczów do udziału w akcji przystrajania drzewek w Parku Miejskim w Pińczowie. Uczestnicy konkursu mieli czas do 18 grudnia, by wybrać jedno z drzewek i ozdobić je według swojego pomysłu nawiązując do tematyki świątecznej. Można było użyć naturalnych dekoracji: orzechy, jabłka, plastry suszonych pomarańczy, papierowe łańcuchy, ozdoby wykonane z włóczki, słomek i bibuły.

Głosowanie internetowe to pierwszy etap konkursu. Na fb została utworzona ankieta internetowa, na której zamieszczono 9 zdjęć drzewek. Głos można było oddać do piątku, do godziny 24. Drugim etapem wyłonienia zwycięzców było głosowanie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Parku Miejskim. W godzinach od 11:00 – 13:30 przygotowano skrzyneczkę, do której każdy mógł wrzucać karteczkę z numerem drzewka. Nasze drzewko oznaczone zostało nr 6. Drzewka pozostaną ubrane przez cały okres świąteczny.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie zwycięzców nastąpiło około godziny 14.15 w Parku Miejskim. Pomimo, że nie zajęliśmy miejsca na podium, to otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i słodycze z rąk burmistrza – pana Włodzimierza Baduraka. To była świetnie spędzona sobota! Magiczny klimat i ogrom pozytywnej energii. Takich chwil życzymy sobie i Wam jak najwięcej. Cieszymy się, że byliśmy częścią I Jarmarku Bożonarodzeniowego. Szczególnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za pomoc w przygotowaniu świątecznych ozdób.

Autor: Justyna G.

Gallery with ID 644 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.