PIĘKNA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA BABCI I DZIADKA

Choć styczeń to miesiąc zimowy, to są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to święto naszych kochanych Babć i Dziadków.

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają te osoby. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka,  to już symboliczna uroczystość w kalendarzu naszej placówki.

W tym roku ta niecodzienna akademia odbyła się 22 stycznia.  Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju. Licznie przybywający goście zasiedli na przygotowanych dla nich miejscach. Nasze święto uświetnili swą obecnością:

  • Wicestarosta Pińczowski – Pan Ryszard Barna
  • Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów – Pan Włodzimierz Badurak
  • Sołtysi Młodzaw Dużych, Młodzaw Małych, Mozgawy i Bugaja.

Na wstępie pani dyrektor Ilona Modrzewiecka przywitała gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Następnie w pięknie udekorowanej sali przedszkolaki i uczniowie przedstawili program artystyczny. Były scenki, skecze, wierszyki, piosenki oraz tańce.

Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który dziadkowie zawsze mają dla swoich wnuków.

Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków obdarowujących swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami, „słodkimi całusami” i życzeniami.

Spotkanie zakończono poczęstunkiem i zabawą przy muzyce, która również staje się już tradycją corocznej uroczystości z okazji święta naszych kochanych seniorów.

Był to niezwykły dzień –  dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości… Jak jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert).

Zaproszonym gościom bardzo gorąco dziękujemy za hojne obdarowanie naszych uczniów i przedszkolaków słodyczami!

Autor: Monika C.

Gallery with ID 658 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.