SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY VIII Z PRZEDSTAWICIELAMI ROŻNYCH ZAWODÓW W RAMACH DORADZTWA ZAWODOWEGO

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy ósmej udali się do Pińczowa, aby poznać zawód urzędnika, policjanta i notariusza, nie tylko od strony teoretycznej w szkolnych ławkach, ale również spotkać się z osobami, które są ściśle związane z tymi zawodami, poznać ścieżkę kształcenia oraz zadać pytania dotyczące ich pracy.

Swoją przygodę zawodową uczniowie rozpoczęli od wizyty w Urzędzie Miasta i Gminy Pińczów, gdzie przywitała ich pani Małgorzata Łaganowska, która jest na Wydziale Rolnictwa i Gospodarki Mieniem. Uczniowie mogli posłuchać, czym pani Małgosia się zajmuje, jaka jest jej rola w urzędzie, jaka jest struktura urzędu oraz jakie szkoły wybrać, aby móc pracować na takim stanowisku.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta na Komendzie Powiatowej Policji, gdzie spotkali się z panem Damianem Stefańcem, który zaprowadził uczniów do jednej z sal i tam w ciekawy sposób zaprezentował pracę na stanowisku policjanta. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści oraz obejrzeli interesujący filmik o działalności policji w zeszłym roku. Dowiedzieli się również, jaką szkołę należy wybrać oraz jakie egzaminy i testy są obowiązkowe.

Ostatnim punktem była wizyta w Kancelarii Notarialnej pani notariusz Magdaleny Płachty. Tutaj uczniowie poznali zawód notariusza, dowiedzieli się w szczegółowy sposób czym Pani Magda się zajmuje, jakie ma obowiązki oraz jak długa jest ścieżka kształcenia, aby móc założyć własna kancelarię notarialną.

Z bagażem niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Teraz przed uczniami pierwsza trudna i tak bardzo dorosła decyzja… wybór szkoły.

Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie nas oraz chęć spotkania się z nami.

Autor: Edyta S.

Gallery with ID 662 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.