ZIMOWY BIWAK W NASZEJ SZKOLE – NIE MOGŁO BYĆ NUDNO!

Wszyscy kochamy  zimowe ferie – czas relaksu, odpoczynku i wytchnienia od szkolnych obowiązków. Jednak, co robić, gdy nigdzie nie wyjeżdżamy, na dworze zimno, a śniegu brak?  No jak to co? Przyjść do szkoły i wziąć udział w zabawach i zajęciach w formie biwaku!!!

Rankiem 28 stycznia, po raz drugi w historii szkoły spora grupa uczniów stawiła się  w progach naszej szkoły gotowa na nowe wyzwania i wspólne, aktywne spędzanie czasu. Na nudę na pewno nikt narzekać nie mógł…

Na początek czekała nas sportowa rozgrzewka. Na sali gimnastycznej bawiliśmy się w ciekawą, choć nieco skomplikowaną zabawę, po czym zgłębialiśmy tajniki zasad i techniki gry w piłkę ręczną. Bardzo nam się spodobało…

Rozgrzani, weseli i pełni zapału przystąpiliśmy do naszych ulubionych rozrywek umysłowych, czyli do zabawy w „państwa, miasta…” i  „kalambury”. Nasze koleżanki i koledzy musieli wykazać się dużą wiedzą, refleksem, umiejętnościami pantomimicznymi, i… niezwykłą wyobraźnią. Przekonaliśmy się,  że nasza pomysłowość i fantazja jest nieograniczona.

Po smacznej kolacji znowu rozgrzewaliśmy szare komórki podczas zabawy z kodami QR. Podzieliliśmy się na zespoły, każdy wylosował 5 kodów. Zadaniem uczestników było odczytanie ukrytych wyrazów przy użyciu specjalnej aplikacji do odczytywania kodów, a następnie ułożenie historyjki fantasy, w której pojawią się wylosowane wyrazy. Okazało się, że jesteśmy bardzo kreatywni, a nasze historyjki były jedyne w swoim rodzaju.

Nie zabrakło też zabawy przy muzyce, różnorodnych aktywności w sali gimnastycznej, oglądania ciekawych filmów, czy naszej ulubionej zabawy w „chowanego”, w którą zaangażowali się wszyscy uczestnicy.

Po całodziennych atrakcjach, późną nocą ułożyliśmy się do snu, a rankiem kolejnego dnia po posiłku rozeszliśmy się do domów.

Zimowy biwak po raz kolejny przypadł nam do gustu.  A najfajniejsze było to, że wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy!!!

Autor: Monika C.

Gallery with ID 666 doesn't exist.

zdjęcia…

POWSPOMINAJMY Z ECHEM DNIA…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.