DZIEŃ PIZZY W PRZEDSZKOLU

 W niedzielę 9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dlatego też w poniedziałek w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia kulinarne, na których nasze przedszkolaki przyrządzały pizzę margheritę. Zajęcia te poprowadziła pani Karolina –  mama Bartusia, która najpierw opowiedziała dzieciom, skąd pochodzi ten przysmak. Przypomniała również historię o włoskiej królowej Małgorzacie, dla której pizza ta była przyrządzona po raz pierwszy i od której imienia wzięła ona swoją nazwę.

Na początku dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa i higieny.  Po umyciu rąk przedszkolaki przystąpiły do pomocy pani Karolinie. Każdy miał coś do zrobienia. Dzieci wałkowały przygotowane wcześniej przez naszego gościa ciasto, smarowały olejem formy do pieczenia, smarowały ciasto ketchupem i sypały go żółtym serem. Potem nasze pizze znalazły się w piekarniku. Następnie pani Karolina podzieliła upieczone przysmaki i dzieci mogły przystąpić do próbowania swojego dzieła.

Pizza wszystkim bardzo smakowała, a pani Karolinie bardzo dziękujemy za ciekawe i smaczne zajęcia.

Autor: Jolanta J.

Gallery with ID 669 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.