KSZTAŁTUJEMY KOMPETENCJE KLUCZOWE

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy I utrwalali umiejętności związane z pojęciem „tydzień”. Nie były to jednak zwykłe zajęcia – podczas lekcji  kształtowaliśmy bowiem kompetencje kluczowe, w tym wypadku mieliśmy na uwadze kompetencje informatyczne. Głównym ich celem jest dobra znajomość i umiejętność korzystania z tzw. technologii społeczeństwa informacyjnego (TSI) w różnych sytuacjach, czyli umiejętność wykorzystania komputerów i innych multimediów do zdobywania  i przedstawiania informacji, oraz do ich oceny.

Na wstępie każdy z nas otrzymał zestaw kodów, które musiał odczytać za pomocą aplikacji do odczytywania kodów QR zainstalowanych na tabletach. Odszyfrowane wyrazy (dni tygodnia) zapisywaliśmy na oddzielnych kartkach. Kolejnym krokiem było samodzielne ułożenie nazw dni tygodnia od poniedziałku do niedzieli. Wszyscy zadanie wykonali bezbłędnie.

Potem przyszedł czas na pracę z naszymi ulubionymi ozobotami. Otrzymaliśmy karty  pracy i musieliśmy zakodować drogę robota sekwencją kodów tak, by przeszedł całą trasę „odwiedzając” po drodze kolejne dni tygodnia. Tutaj było nieco trudniej, ale daliśmy radę.

Jak zawsze, zajęcia z ozobotami i tabletami bardzo nam się podobały, czekamy na następne zagadki i zadania.

Autor: Monika C.

Gallery with ID 696 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.