INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Dziś, 1 września, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Był to dzień pełen emocji i radości. Bardzo się cieszymy, że wreszcie możemy się spotkać po tak długiej przerwie.

Nasza uroczystość miała zupełnie inny charakter niż w ubiegłych latach. Wszyscy przestrzegaliśmy obowiązujących reżimów sanitarnych. Uczniowie klas II – VIII spotkali się  z wychowawcami w swoich klasopracowniach, jedynie uczniowie klasy I zebrali się w sali gimnastycznej, ponieważ czekało ich niecodzienne wydarzenie – pasowanie na ucznia klasy I.

Dyrektor placówki, Pani Ilona Modrzewiecka przywitała zebranych, po czym przyszedł czas na bardzo uroczysty moment ślubowania, podczas którego uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszaki ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami.

W nowym roku szkolnym 2020/2021 życzymy wszystkim przedszkolakom oraz uczniom naszej szkoły zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu zainteresowań, wspaniałych relacji koleżeńskich oraz wielu miłych chwil spędzonych w szkole.

Autor: Renata B.

Gallery with ID 708 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.