MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, zabawy, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Obchodzone jest od 2008 roku i ma swoje źródło w popularności treści książeczki pod tytułem „The Dot” amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Od tej pory historia Vashti w 108 krajach całego świata traktowana jest jako inspiracja do organizowania inicjatyw, mających ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości uczniów oraz zachęcanie ich do tworzenia.

W naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy święto kropki. Tego dnia i my staraliśmy się być bardzo pomysłowi i kreatywni. Na początku uczniowie klasy I poznali historię Vashti – potem postanowili sprawdzić, czy potrafią kreatywnie rozwiązywać różne zadania.

Rozpoczęliśmy od wykonania pracy plastyczno – technicznej z wykorzystaniem kolorowych kropek różnej wielości i koloru. Efektem naszej pracy były piękne, jesienne prace.

Wielką radość sprawiły nam zabawy w dobble, rebusy, łączenie kropek według określonej zasady, czy gra kształtująca refleks i spostrzegawczość – „Gorący kubek”.

Potem przyszedł czas na zabawę z aplikacją Quiver. Najpierw każdy z nas zaprezentował na specjalnej karcie pracy swoje największe talenty i zdolności, ozdabiając pole z kropką według własnego pomysłu, po czym przy pomocy specjalnej aplikacji na tablecie „ożywiliśmy” nasze dzieła. Było na co popatrzeć!

Na koniec zajęć wszyscy zostaliśmy obdarowani dyplomami, na które w pełni zasłużyliśmy, wykazując się wielkim zaangażowaniem pomysłowością i pracowitością. Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć, jak dzisiaj uczyliśmy się i uwalnialiśmy nasze talenty, świetnie się przy tym bawiąc.

Autor: Monika C.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.