EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

24 i 25 września uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych. W trakcie lekcji języka angielskiego i niemieckiego dzieci brały udział w rozlicznych zabawach i grach językowych, których celem było zachęcenie ich do nauki języków oraz otwarcia się na inne kultury.

Nauczycielki prowadzące zajęcia przygotowały dla uczniów moc atrakcji. Dzieci tworzyły w grupach mapy myśli odpowiadające na pytanie „Dlaczego warto uczyć się języków?”, rysowały plakaty, na których w kilku językach zapisywały popularne zwroty tj. „Dziękuję” „Dzień dobry”, „Przepraszam”, rozwiązywały quizy oraz poznawały ciekawostki dotyczące języków.  Dużym powodzeniem cieszyło się językowe karaoke, podczas którego uczniowie mieli możliwość zaśpiewania znanych piosenek w różnych językach a także nauczenia się nazw kolorów po Hiszpańsku.

Zajęcia prowadzone w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych okazały się dużym sukcesem. Uczniowie świetnie bawili się podczas lekcji, a ponadto wiele się nauczyli.

Autor: Milena W.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.