PODSUMOWANIE PROJEKTU „CHCESZ BYĆ SPRAWNY – TRENUJ CIAŁO!”

W piątek, 9 października odbyło podsumowanie projektu „Chcesz być sprawny – trenuj ciało!”, realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Młodzaw – Nasza Przyszłość w ramach programu Moja Mała Ojczyzna przy wsparciu finansowym Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J.K.Steczkowskiego.

Niestety koronawirus również i nam krzyżuje plany… W czerwcu miało odbyć się podsumowanie projektu, na którym uczniowie i dzieci z przedszkola oraz ich rodzice oceniliby swoją sprawność fizyczną na nowych urządzeniach rekreacyjnych. Ze względu na sytuację epidemiologiczną konkurs, został przeprowadzony w ograniczonym zakresie. Uczestniczyli w nim uczniowie szkoły i dzieci z przedszkola w podziale na mniejsze grupy. Nie zaprosiliśmy, jak to zakładaliśmy w projekcie, do udziału rodziców, ani władz samorządowych. Nie była to zaplanowana i oczekiwana przez nas akcja, w trakcie której świętowalibyśmy dzień sportu. Jednak musimy przestrzegać zaleceń, zachować dystans społeczny i nie narażać swoich podopiecznych…

Podsumowanie projektu odbyło się w małym gronie, a podczas zorganizowanej akcji wykorzystane zostały nie tylko urządzenia (linaria – stożek duży i klepsydra oraz nietypowa huśtawka – bocianie gniazdo), ale także drobny sprzęt sportowy zakupiony w ramach projektu. Dzieciaki udowodniły swoją sprawność fizyczną. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody turniejowe – piłki, z wyraźnym poleceniem, że należy ćwiczyć i uprawiać sport  zgodnie z tytułem projektu „Chcesz być sprawny – trenuj ciało!”

Autor: Ilona M.

zdjęcia…

Relacja Echa Dnia z wydarzenia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.