„CAŁA POLSKA PROGRAMUJE” Z „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”

Ostatnie 2 tygodnie to czas intensywnego kodowania. „Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej” w ramach organizowanego przez nią Ogólnopolskiego Programu „Uczymy  Dzieci Programować” zorganizowała wyzwanie „Cała Polska Programuje”.

Celem akcji było:

  • zainteresowanie programowaniem szerokiej grupy odbiorców w różnym wieku i o różnych umiejętnościach z zakresu programowania,
  • poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych w przedszkolach i szkołach, zainspirowanie nauczycieli do wykorzystania robotów w nauce programowania,
  • wspólne kodowanie podczas wyzwania Cała Polska Programuje (28.09 – 09.10.2020)
  • dzielenie się wiedzą i doświadczeniami, dobrymi praktykami.

Wydarzenie odbywało się przez 10 dni, od 28 września do 9 października 2020. Podczas jego trwania realizowaliśmy przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania. Aby zaliczyć wyzwanie, należało wykonać przynajmniej 5 z 10 zadań.

W akcję zaangażowane były głównie dzieci z klasy II, chociaż uczniowie V klasy z ochotą przyłączyli się do 2 wyzwań i pobawili się razem z młodszymi kolegami i koleżankami.

Zadania były bardzo ciekawe i urozmaicone. Próbowaliśmy zaprogramować swoje zdrowie i zakodować jadłospis przyjazny zdrowemu odżywianiu, stworzyliśmy muzyczny kod, który potem odtworzyliśmy przy użyciu kubeczków, bawiliśmy się w zakodowaną grę planszową, kształtowaliśmy logiczne myślenie i spostrzegawczość układając wieże z kubeczków według określonej zasady. Porozmawialiśmy o bezpieczeństwie w sieci, zakodowaliśmy jesienną ścieżkę dla Ozobota i nasz własny „taniec” przy użyciu bloczków i strzałek.

Zadanie, które najbardziej przypadło nam do gustu to stworzenie planszy z kodami dla Ozobotów według własnego pomysłu. Zaangażowaliśmy się całym sercem, podzieliliśmy się rolami i po godzinie powstała fantastyczna mata, po której jeździły robociki mrugające różnymi barwami tęczy i wykonujące zakodowane przez nas zadania.

Dwa tygodnie upłynęły bardzo szybko – udział w wyzwaniu przyniósł nam wiele radości i satysfakcji z posiadanych umiejętności.

Autor: Monika C.

zdjęcia…

Piszą o nas w Echu Dnia…

OBEJRZYJ FILM Z REALIZACJI ZADANIA

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.