NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości, w bieżącym tygodniu uczniowie klasy II podjęli wiele działań, których głównym tematem była „Polska – moja Ojczyzna”.

Na początku omawialiśmy trudny temat związany z odzyskaniem niepodległości przez Polskę i przystąpiliśmy do utrwalenia znajomości symboli narodowych. Odśpiewaliśmy hymn, wykonaliśmy piękne  godła Polski, po czym przeszliśmy do różnorodnych zabaw: zagraliśmy w grę planszową, domino, dobble i memo patriotyczne – gry powtarzaliśmy wiele razy, ponieważ bardzo przypadły nam do gustu. Układaliśmy dość skomplikowane sudoku, ale  i tu daliśmy radę. Oczywiście i do tych zadań obowiązkowo wykorzystaliśmy narodowe symbole.

Nie zapomnieliśmy również o zakodowanych kartach pracy. Wyszukiwaliśmy współrzędnych symboli narodowych rozsypanych na mini-macie i wpisywaliśmy je do odpowiednich pól. Za pomocą strzałek kodowaliśmy trasę, jaką należy przejść, by utworzyć konkretny napis. Nauczyliśmy się nazw państw, z którymi graniczy Polska, po czym wykonaliśmy zakodowaną ścieżkę dla Ozobota, który poruszał się po granicach naszego kraju.

Bardzo dużo wiemy już o naszej Ojczyźnie i jej historii, ale chcemy się uczyć więcej i więcej… A jeśli robimy to w tak atrakcyjnej formie, to nauka praktycznie sama wchodzi nam do głowy 🙂

Autor: Monika C.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.