BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ

Dzisiejszego dnia w ramach godziny wychowawczej uczniowie klasy VII wzięli udział w zajęciach online LEVEL UP!, w ramach akcji „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Jest to akcja Cartoon Network, którego jednym z patronów jest również Fundacja Orange.  Ma ONA na celu promowanie życzliwości wśród dzieci i młodzieży, również życzliwości w kontaktach internetowych.

Celem zajęć LEVEL UP! jest skoncentrowanie uczniów wokół pojęcia dobry kumpel/dobra kumpela, zrozumienie na czym polega bycie dobrym kumplem/dobrą kumpelą, uzasadnienie przez uczniów potrzeby komunikacji w relacjach z innymi osobami, uargumentowanie, dlaczego wartości są ważne w relacjach międzyludzkich.

Na początku uczniowie obejrzeli krótkie filmiki ze znanymi osobami, m.in. Robertem Lewandowskim, które poprzez historyjki namawiały do bycia życzliwym. Następnie każdy z uczniów wymienił cechy dobrego kumpla/dobrej kumpeli. Odpowiedzieli na pytania: Czy chcieliby być takimi osobami, czy nimi są i czy jest to w ogóle możliwe? Rozmowa wywołała wśród uczniów wiele pozytywnych emocji.

Kolejna część zajęć dotyczyła życzliwości okazywanej w świecie realnym i wirtualnym. Uczniowie wymienili różnice i cechy wspólne między byciem dobrym kumplem/dobrą kumpelą w świecie realnym i wirtualnym. Później przyszła kolej na życzliwość w klasie. Każdy z uczniów dokończył zdanie: „W życzliwej klasie mogę…” – i tutaj wypowiedzianych  zostało wiele interesujących i ważnych stwierdzeń. Był również czas na przemyślenia na temat tego jak wyglądałby świat, gdyby na 10 dni zapanowała życzliwość, szacunek, uczciwość i wyrozumiałość.  Pamiętajmy, ze mamy duży wpływ na życie swoje i innych.

A po powrocie do szkoły urządzimy „Tydzień sympatii w szkole”…

Autor: Edyta S.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.