MALI BADACZE EKSPERYMENTUJĄ Z WODĄ

Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez min. ciekawe eksperymenty fizyczne jak i chemiczne, które pokażą zjawiska z najbliższego otoczenia.

Dzisiaj w przedszkolu postanowiliśmy zbadać właściwości  wody. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy w chowanego.  Jak się okazało nietrudno było ją znaleźć. Następnie wykonaliśmy doświadczenie z różnymi przedmiotami – lekkimi i ciężkimi. W ten sposób dowiedzieliśmy się co pływa, a co tonie. Kolejna zabawa badawcza dotyczyła papierowych gwiazdek, które pięknie rozkładały swoje ramiona pod wpływem wody. Na zakończenie zrobiliśmy najbardziej emocjonujący eksperyment z wybuchem wulkanu.

Badaniu, obserwacji i odkrywaniu właściwości tych zjawisk towarzyszyło ogromne napięcie, które dostarczało dzieciom różnorodnych przeżyć: zadowolenia, satysfakcji, radości z poznawania odkryć oraz formułowania wniosków. Ten ładunek pozytywnych emocji, jakie niesie ze sobą zabawa badawcza sprawia, że ma ona ogromny wpływ na rozwój i wychowanie dziecka.

Autor: Iwona G.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.