WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

Dziś w naszej szkole uczniowie klas I – III uroczyście obchodzili WALENTYNKI. ,,POCZTA WALENTYNKOWA” na uroczystym apelu doręczyła przesyłki adresatom.

Walentynki, czyli dzień zakochanych, to bardzo stary europejski zwyczaj, sięgający czasów średniowiecza. Patronem wszystkich zakochanych jest św. Walenty.

Sympatycznym szkolnym zwyczajem jest uruchomienie specjalnej poczty. Przez kilka dni można do walentynkowej skrzynki pocztowej wrzucać miłe listy dla osób, które lubimy i którym chcemy sprawić przyjemność. Taki zwyczaj istnieje  również w naszej szkole  i w tym dniu sprawia wszystkim wiele radości przyczynia się do szybszego bicia serca.

Autor: Renata B.

Gallery with ID 807 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.