KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

DBAM O SIEBIE, JEM OWOCE I WARZYWApod takim tytułem odbyły się kolejne zajęcia z programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się: Czym jest  odżywianie? Jak skomponować  pełnowartościowy posiłek? Dlaczego tak ważne są owoce i warzywa? Co może być porcją warzyw i owoców?

Najpierw obejrzeliśmy film pt. „Dbaj o ruch i odżywianie, bo bieganie i skakanie  to energii wyzwalanie”. Później nastąpiła pogadanka na temat prawidłowego odżywiania. Co powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi aby on dobrze się rozwijał. Zwracaliśmy uwagę na to co jemy i w jakich proporcjach. Zapoznaliśmy się z talerzem właściwego odżywiania, który pokazuje w jakich proporcjach należy zjadać poszczególne produkty w ciągu dnia i podczas każdego posiłku. Każdy uczeń wykonał swój talerz z tych produktów, które najbardziej lubi.

Był też czas na zabawę. Świetnie bawiliśmy się przy grze  „Zgadnij, co to?”, a następnie uczniowie wcielali się  w rolę dziennikarzy, aby przeprowadzić wywiad z warzywem lub owocem. Podczas tych wywiadów, okazało się, że marchewka ma kilka wcieleń: na surowo – jako przekąska, ugotowana – jako dodatek do zup czy drugich dań, wyciśnięta w postaci soku czy też starta, w postaci surówki i lubi towarzystwo kapusty czy jabłka.

Na koniec zajęć Kubuś wyznaczył kolejne wyzwanie do wykonania w domu przez uczniów.

Autor: Agnieszka K.

Gallery with ID 815 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.