MAJOWE ŚWIĘTA

Wkrótce obchodzić będziemy Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy II wykorzystali fakt, że w dniu dzisiejszym uczą się stacjonarnie i tak naprawdę wszystkie lekcje poświęcili tematyce patriotycznej.

Na początku obejrzeliśmy film edukacyjny przybliżający istotę tych świąt oraz rozwijający wiedzę dotyczącą Polski. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe oraz najważniejsze miasta w naszej ojczyźnie i ich charakterystyczne obiekty, elementy czy cechy. Poznaliśmy kraje sąsiadujące z Polską i punkty najdalej wysunięte na północ, południe, wschód i zachód. Przypomnieliśmy sobie legendę o powstaniu Polski i wypełniliśmy sporo kart pracy.

Potem przyszedł czas na zabawy z wykorzystaniem monitora interaktywnego i nie tylko. Były dobble, memory, sudoku, koło fortuny, quizy i mnóstwo zadań kształtujących umiejętności, rozwijających zdolności i sprawdzających poziom naszej wiedzy. Wykonane zostały specjalnie na tę okazję w różnych aplikacjach.

Na koniec postanowiliśmy samodzielnie zaprojektować, a następnie wykonać makietę z fragmentem kraju, po której poruszały się Ozoboty. Makieta wyszła naprawdę znakomicie, a co najważniejsze – praca zespołowa sprawiła nam prawdziwą frajdę.

Dzięki takim zajęciom poszerzamy swoją wiedzę, rozwijamy talenty i uczymy się pracy w grupie. Dzisiejszy dzień uświadomił  nam też, w jakim pięknym kraju mieszkamy.

Autor: Monika C.

Gallery with ID 829 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.