EKO-PRZEDSZKOLAKI

W bieżącym roku szkolnym przedszkole wzięło udział w nowym programie ekologicznym pod tytułem „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” Grupa, do której skierowany jest nowy program, to dzieci uczęszczające do przedszkoli w wieku 5-6 lat. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

  • zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Podczas zajęć dzieci poznały wygląd znaczka EKO oraz dowiedziały się na jakich produktach możemy go zobaczyć. Podczas realizacji programu nie zapomnieliśmy o kilku ważnych zasadach zdrowego stylu życia. Przypomnieliśmy wszystkie piętra piramidy żywieniowej oraz jak należy dbać o higienę. Następnie starszaki obejrzały film, z którego dowiedziały się w jaki sposób uzyskujemy naturalny chleb, mięso, jaja, warzywa i owoce. Pod koniec zajęć dzieci same mogły zdecydować czy chcą się właściwie i zdrowo odżywiać oraz żyć w zgodzie z naturą. Przypieczętowaniem ich wyboru było utworzenie EKO – imion. Każdy uczestnik dostał ciekawą i kolorową EKO –  książkę.

Dzieci z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Czekamy na kontynuację programu w przyszłym roku szkolnym.

Autor: Iwona G.

Gallery with ID 838 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.