KIELECKIE ATRAKCJE KULTURALNE

13 czerwca w ramach projektu pod nazwą „WIERNI HISTORII – CIEKAWI PRZYSZŁOŚCI” uczniowie klas I – III uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Kielc. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Młodzaw – Nasza Przyszłość w ramach programu grantowego „PZU z Kulturą” Fundacji PZU.

Spotkanie z kulturą rozpoczęliśmy od Koncertu Familijnego pt. „Świat nutami ożywiony” w Filharmonii Świętokrzyskiej. Wspaniały występ chórów dziecięcych (Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I stopnia w Kielcach, MAŁA FERMATA oraz MAŁE NUTKI z Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach) i bardzo energiczne Panie dyrygentki wprowadziły nas w świat muzyki i zabawy.

Następnie udaliśmy się do Kieleckiej Manufaktury Słodyczy „Magia Karmelu”.  Tam podczas warsztatów uczestniczyliśmy w niesamowitym pokazie – obejrzeliśmy niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu.  Każdy z nas wyrobił swojego lizaka – oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju 🙂 . Na koniec słodkiej przygody otrzymaliśmy dyplom Małego Karmelarza i słodki upominek.

Kolejnym punktem naszej przygody było obejrzenie wystawy w Muzeum Zabawek, które jest największym i najstarszym muzeum zabawek w Polsce. Obejrzeliśmy wystawy stałe: „Dzieje pewnego muzeum”, „Miasto zabawek”, „Magiczne obrazy”, warsztat zabawek – repliki historycznych zabawek, „Made in Poland. Zabawki z polskich spółdzielni zabawkarskich”, „Nowe nabytki”, „Świat modeli” – modele samochodów, samolotów, statków, pociągów, kolejkę elektryczną oraz wystawy czasowe. Zwiedzanie Muzeum było dla nas niezwykłą przygodą… – zobaczyliśmy zabawki, jakimi bawili się nasi rodzice, a nawet dziadkowie. Trzeba przyznać, że dzisiejszy świat zabawek jest dużo bogatszy… Ciekawostką jest to, że codziennie o godz. 11.00, 12.00 i 13.00 z wieży zegarowej muzeum „wylatuje” świętokrzyska Baba Jaga.

Na zakończenie udaliśmy się na spacer jednym z najdłuższych deptaków w Polsce – ulicą Sienkiewicza.  Pełni wrażeń i nowych doznań wróciliśmy do domów.

Autor: Ilona M.

zdjęcia…

więcej zdjęć…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.