WIOSENNE KODOWANIE W PRZEDSZKOLU

W dniu dzisiejszym, w ramach programu „Uczymy Dzieci Programować”, dzieci z przedszkola bawiły się w wiosenne kodowanie. Już sam widok kolorowych, wesołych kubeczków  wprawił nas we wspaniały nastrój.

Na początku pani wyjaśniła dokładnie, o co chodzi. Pokazała karty pracy i przypomniała zasady, jakimi kierujemy się podczas kodowania. Na planszach ukryły się wesołe motylki, żabki, słoneczka, listki – mieliśmy spory  kłopot z wyborem tej, która najbardziej nam odpowiada.

Po chwili podzieliliśmy się na małe zespoły i przy pomocy naszych niezastąpionych pań przystąpiliśmy do pracy. Okazało się, że trzeba być bardzo ostrożnym, bo ułożone wieże często lekko „potrącone”, przewracały się i trzeba było zaczynać pracę od początku.

Udało się! Każdy zespół zdołał ułożyć zakodowaną wieżę, a to oznacza, że bardzo dobrze liczymy, potrafimy odczytać ukryte kody i świetnie ze sobą współpracujemy. Wielką korzyścią było to, że starsi pomagali młodszym koleżankom i kolegom. Miło było patrzeć na tak zgrane zespoły 🙂

Autor: Monika C.

Gallery with ID 862 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.