22 czerwca, w ramach projektu pod nazwą „WIERNI HISTORII – CIEKAWI PRZYSZŁOŚCI”, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Kielc. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Młodzaw – Nasza Przyszłość w ramach programu grantowego „PZU z Kulturą” Fundacji PZU.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w kinie „Helios”. W podziale na grupy wiekowe obejrzeliśmy filmy, które bardzo przypadły nam do gustu. Młodsi uczniowie byli świadkami jednego z najbardziej uwielbianych pojedynków (kota i myszy) powracających w filmie Tima Story’ego „Tom & Jerry”, starsi zaś obejrzeli doskonałą, mroczną powieść trzymającą w napięciu już od pierwszych chwil – „Czarny Młyn”.
Następnym punktem programu była wizyta w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. W podziale na grupy wiekowe mieliśmy okazję wziąć udział w niesamowitych warsztatach w laboratorium „Generator Mocy”, przygotowanych i prowadzonych pod okiem edukatorów. Tematem naszych dociekań i eksperymentów było światło, zmysł wzroku i związane z nim iluzje.
Następnie zabawiliśmy się w młodych odkrywców i samodzielnie eksperymentowaliśmy na wystawie, gdzie znajduje się 28 interaktywnych urządzeń, a także wzięliśmy udział w projekcji krótkiego filmu kina 3D. Tematem filmu była energia – zobaczyliśmy, jak powstaje, jak obiega w przyrodzie i jak jest wykorzystywana.
Nie omieszkaliśmy też skorzystać ze znajdującego się obok budynku Energetycznego Ogrodu Doświadczeń, gdzie na wolnym powietrzu znajdują się urządzenia objaśniające naukowe zjawiska, a także część rozrywkowa, a w niej między innymi zjeżdżalnie, karuzela, tyrolka, czy strefa siłowa. To nie był zwykły plac zabaw, to zupełnie coś innego, niespotykanego. Zabawa była wyśmienita!
Późnym popołudniem wróciliśmy mocno zmęczeni, ale podekscytowani i bardzo zadowoleni. Warto brać udział w takich wyjazdach, bo przecież nie dość, że zdobyliśmy niemałą porcję wiedzy, to jeszcze świetnie się bawiliśmy, no i co najważniejsze – spędziliśmy mnóstwo czasu w gronie rówieśników.
Autor: Monika C.
Gallery with ID 878 doesn't exist.