OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH

27 września po raz czwarty w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. To niezwykłe święto zostało ustanowione 26 września 2001 roku przez Radę Europy, by zachęcać i promować wśród Europejczyków naukę języków obcych oraz propagować zalety różnorodności językowej.

Dzisiejsze lekcje języka angielskiego i niemieckiego wyglądały nieco inaczej niż zwykle. W ich trakcie uczniowie rozwiązywali quizy i grali w gry edukacyjne, które sprawdzały nie tylko ich znajomość języka angielskiego czy niemieckiego. W trakcie zabaw pojawiały się pytania dotyczące języka japońskiego, chińskiego, rosyjskiego, czeskiego i wielu, wielu innych. Uczniowie rozpoznawali europejskie flagi, poznawali ciekawostki dotyczące wybranych krajów Europy, a także oglądali zabawne filmiki w języku obcym. Takie aktywności niezwykle spodobały się wszystkim uczestnikom zabaw, którzy bardzo mocno zaangażowali się w rozgrywkę.

W ramach Europejskich Dni Języków Obcych został także dziś rozstrzygnięty konkurs językowo-plastyczny, który był ogłoszony wśród  klas I-VIII.

Zadaniem uczniów I-III było wykonanie ilustrowanego słowniczka językowego. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością i stworzyły przepiękne, kolorowe prace. Główne nagrody zdobyli:

  • I miejsce – Zuzanna Kwiecińska z klasy II
  • II miejsce – Alicja Grabda z klasy II
  • III miejsce – Wiktoria Wątroba z klasy III
  • Wyróżnienie – Zofia Kucybała z klasy I

Uczniowie Klas IV-VIII stworzyli plakaty, na których przedstawili rzeczy, które kojarzą się im z wybrany państwem należącym do Unii Europejskiej.

  • I miejsce – Iga Świetlik z klasy VII
  • II miejsce – Lena Szczykut z klasy IV
  • III miejsce – Mikołaj Grabda z klasy IV

Doceniamy pracę, jaką uczniowie włożyli w przygotowanie swoich prac, dlatego dziś nikt nie został bez nagrody.

Autor: Milena W.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.