UDZIAŁ W SPEKTAKLU TEATRALNYM

Dziś, 11 października uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki (grupa 5 i 6-latki) uczestniczyli w wyjeździe do Jędrzejowa na spektakl Narodowego Teatru Edukacji pt. ,,Piękna i Bestia”.

Ta przepiękna francuska baśń zachwyca od 260 lat. Popularności przysporzył jej motyw poświęcenia i bezinteresownej miłości jaką Belle obdarza swojego ojca a potem zaklętego w potwora księcia. Ważnym i wspaniałym akcentem tej historii jest również zaakcentowanie ponadczasowej prawdy że „nie wszystko złoto, co się świeci”. Uwielbiany Gaston okazuje się łotrem, zawistnikiem i chciwcem, natomiast przerażająca i monstrualna Bestia, nosi w swojej piersi szlachetne i czyste serce. Wystrzegajmy się sądzić po pozorach!

Twórcy Narodowego Teatru Edukacji, z największą starannością podeszli do tego wspaniałego dzieła, tworząc przepiękną i wzruszającą historię miłości Pięknej do Bestii. Uwagę przykuwała zabawna choreografia oraz zjawiskowe kostiumy. Zachwycały świetne kreacje aktorskie oraz oryginalne piosenki.

Spektakl dostarczył wszystkim widzom wiele radości, refleksji oraz wzruszeń. Po powrocie do szkoły opowieściom i wspomnieniom nie było końca.

Autor: Renata B.

Gallery with ID 941 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.