WIELKI POWRÓT „NOCY W BIBLIOTECE”

W nocy z 15 na 16 października, po  rocznej przerwie w naszej szkole ponownie zorganizowaliśmy „Noc w bibliotece”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Czytanie wzmacnia”. To wydarzenie promujące czytelnictwo od lat cieszy się niezwykłą popularnością wśród uczniów, którzy wyposażeni w śpiwory, koce, jaśki i przekąski stawiają się wieczorem w szkole, by wziąć udział we wspólnym czytaniu i innych atrakcjach przygotowanych dla nich przez nauczycieli. Tegoroczne spotkanie okazało się również wspaniałą okazją do przeprowadzenia ponownej  integracji uczniów, których kontakty z rówieśnikami były ograniczone z powodu nauki zdalnej.

„Noc w bibliotece” wystartowała o godzinie 18:00. Po rozlokowaniu uczniów w klasach i stworzeniu wspólnie regulaminu zachowania, rozpoczęliśmy wieczór  przepełniony mocą atrakcji . Wspólne czytanie z naszą wspaniałą bibliotekarką Panią Kasią, smaczna kolacja przygotowana przez nauczycieli, gry i quizy, a także kilka rozgrywających się jednocześnie seansów filmowych, w trakcie których uczniowie oglądali ekranizacje książek oraz animacje dostosowane do ich wieku – to oficjalne, ale nie jedyne punkty naszego nocnego spotkania.

Uczniowie starszych klas postanowili rozegrać przyjacielski mecz siatkówki, a ich młodsi koledzy w tym samym czasie odkrywali sekrety szkoły, bawiąc się w chowanego. Wspaniała zabawa trwała aż do północy, a i po tej godzinie zdarzyło się, że nauczyciele słyszeli dobiegające z klas radosne szepty podekscytowanych uczniów.

Rano nastąpił czas pożegnania. Zmęczone, ale szczęśliwe dzieci i młodzież uprzątnęli zajmowane sale, zjedli śniadania i wyruszyli w drogę do domów, gdzie zapewne wielu odsypiało szaleństwa magicznej, pełnej atrakcji „Nocy w bibliotece”.

Autor: Milena W.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.