LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH VI

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas VI-VIII. Tegoroczna edycja poświęcona jest rozwojowi lokalnemu.

W ostatnim tygodniu października w klasie VI i VII zostały  przeprowadzone zajęcia, których celem było przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich. W  oparciu o otrzymany  pakiet materiałów edukacyjnych, uczniowie zdobyli informacje na temat  zrównoważonego rozwoju z uwzględnieniem  środowiska naturalnego. Poznali możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Omówiona została także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.

Ponadto uczniowie prowadzili rozgrywki w grze planszowej pod nazwą „PROJEKT: MIASTO!” W praktyce  mieli możliwość stworzenia nowoczesnego i  atrakcyjnego  miejsca zamieszkania podejmując szereg działań inwestycyjnych mających na uwadze  dobro mieszkańców, środowisko naturalne i gospodarkę. Na koniec każdy z uczestników otrzymał od organizatorów drobny upominek 🙂

Autor: Paulina S.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.