JESIENNE KODOWANIE Z „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”

Ostatnie zajęcia z kodowania realizowane w ramach programu „Uczymy Dzieci Programować” obfitowały w tematykę jesienną i zdrowotną.

Smaki i zapachy późnego lata i wczesnej jesieni warto zatrzymać na dłużej, zamknąć w słoikach, zasuszyć. Aby to zrobić trzeba mieć przepis, czyli algorytm. Na zajęciach przeprowadzonych uczniowie stworzyli program, na podstawie którego można zrobić jesienne przetwory. Wykonali też szereg aktywności rozwijających kompetencje potrzebne w późniejszej nauce programowania: pracowali w grupach układając na macie obraz złożony z kubeczków, rozwiązywali sudoku, układali na półkach przetwory zgodnie z poleceniami podanymi przez prowadzącego, kodowali trasy dla Ozobotów kierując się odpowiednimi koordynatami.

Na kolejnych zajęciach zastanawialiśmy się czym jest zdrowie? Jakie zachowania pozytywnie wpływają na stan naszego organizmu? Aby odpowiedzieć sobie na te pytania, podjęliśmy się różnorodnych aktywności: układaliśmy wieżę z kolorowych kubeczków zachowując zasadę, że produkty zdrowe oznaczamy kolorem zielonym, niezdrowe – czerwonym. Zabawiliśmy się w owocowe memory, rozpoznawaliśmy różne dyscypliny sportowe ukryte w symbolach i zastanawialiśmy się, czy sport na pozytywny wpływ na nasze zrowie i dobre samopoczucie. Układaliśmy napisy związane ze zdrowiem z przygotowanych sylab, wypełnialiśmy kartę pracy zgodne z koordynatami podawanymi przez prowadzącego. Na koniec kodowaliśmy trasę dla Ozobota, którego zadaniem było przejechać obok produktów zdrowych, omijając te, które naszemu zdrowiu nie służą.

Zabawa jak zawsze była wyśmienita!

Autor: Monika C.

Gallery with ID 961 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.