MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dziś uczniowie klasy II postanowili uczcić Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest także doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Uczniowie klasy II podczas zajęć wykazali się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Rozwiązywali zagadki, labirynty, rozpoznawali bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki oraz kolorowali wybrane postacie bajkowe. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Zajęcia dostarczyły im wiele emocji, radości oraz świetnej zabawy.

Autor: Renata B.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.