WIECZORNE SPOTKANIE Z MATEMATYKĄ

Do WIECZORNEGO SPOTKANIA Z MATEMATYKĄ, uczniowie realizujący projekt OTOCZENI MATEMATYKĄ, dofinansowany przez Fundację mBanku, przygotowywali się już w czwartek. Spotkali się w celu sporządzenia listy zakupów. Obliczali, ile artykułów spożywczych potrzebują tak, aby nikt nie był głody na piątkowym spotkaniu i uświadomili sobie, że napisanie listy zakupów  to też jest matematyka.

Po zakupach zrobionych przez nauczyciela, w piątkowy wieczór uczniowie przyszli do szkoły. Przygotowali kolację podczas, której obliczali proporcje/części, liczyli ułamki, super bawiąc się przy tym matematyką. W oka mgnieniu kolacja była gotowa. Ze smakiem wszyscy ją spałaszowali. Przyszedł czas na gry matematyczne, testy i zabawy. Pojawiły się gry planszowe, uczniowie rywalizowali również poprzez aplikacje Quizizz i Kahoot, nie zabrakło zabaw matematycznych.

Wszyscy super się bawili, doskonaląc tym samym umiejętności matematyczne, bo przecież najlepiej uczymy się poprzez zabawę.  Nawet nie wiadomo kiedy czas minął i trzeba było wracać do domów.

Autor: Edyta S.

Gallery with ID 990 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.