ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE

W środę uczniowie klasy VIII w ramach programu profilaktyki palenia tytoniu, „Znajdź właściwe rozwiązanie”, wzięli udział w trzecich już warsztatach.

Podczas pierwszych warsztatów „Poznajmy się bliżej”, został przestawiony został harmonogram i tematyka spotkać oraz nastąpiła integracja grupy poprzez opowiedzenie o swoich zainteresowaniach oraz pasjach. Uczniowie dowiedzieli się również skąd się wziął zwyczaj palenia papierosów oraz jak przebiega proces uzależnienia od nikotyny. Przeprowadzona została burza mózgów na temat: „Dlaczego ludzie palą?”, oraz „Co wiem na temat palenia?”.

Drugie warsztaty „Laboratorium ciała”, rozpoczęły się rozmowy na temat tego, co jest potrzebne do życia. Następnie uczniowie dowiedzieli się, jaką drogę pokonuje powietrze w naszym organizmie oraz uczyli się prawidłowego oddychania wykonują ćwiczenia. Dowiedzieli się również, jakie są główne składniki dymu, jakie maja one skutki na nasz organizm oraz jakie są skutki palenia tytoniu. Na koniec przeprowadzona została dyskusja na temat tego, co nam daje palenie.

Podczas trzecich warsztatów: „Naucz się mówić „nie””, zostały przekazane uczniom podstawowe wiadomości na temat zachowań asertywnych – stanowczych. Uświadomili sobie oni jakie są przyczyny zachowań agresywnych, uległych i stanowczych. Analizowali różne sytuacje, ćwicząc umiejętność mówienia „nie”.

Autor: Edyta S.

Gallery with ID 996 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.