DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

„Miś jest mały i puchaty,
Miś jest fajny i kudłaty,
Miś jest gruby jak ta kula,
Misia zawsze się przytula”.

Pluszowy miś to wspaniały przyjaciel wszystkich dzieci. Na całym świecie obchodzi swoje święto 25 listopada. W tym dniu każde dziecko przyszło do naszego przedszkola ze swoim pluszakiem. Przybyły misie małe, duże, kolorowe. Wszystkie były piękne i wyjątkowe.

Świętowanie rozpoczęliśmy od prezentacji wszystkich maskotek. Następnie dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz różne rodzaje „bajkowych misiów”. Przedszkolaki układały puzzle oraz ozdabiały portret wybranego niedźwiadka najładniej jak potrafiły. Oczywiście nie brakowało także tańców z przytulankami. Bawiliśmy się przy znanych przebojach dziecięcych takich jak: „Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą jadą misie”. Za wspólną zabawę dzieci otrzymały słodkie niespodzianki oraz „Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia”.

Po pełnej uśmiechu i ogromu radości zabawie przyszedł czas na chwilę wytchnienia. Jednak okazało się, że to nie koniec atrakcji dzisiejszego dnia. Odwiedził nas gość z PSCK, który miał dla dzieci specjalne zadanie. Każdy przedszkolak otrzymał kolorowe pisaki i kubek ceramiczny. Zadanie polegało na ozdobieniu kubka różnymi symbolami świątecznymi. Dzieci rysowały choinki, bombki i prezenty. W ten sposób powstały piękne świąteczne upominki.

Ten dzień przyniósł nam wiele atrakcji, pozytywnych emocji i pozostanie we wspomnieniach na długi czas.

Autor: Iwona G.

Gallery with ID 997 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.