„SZYBUJ BEZPIECZNIE W INTERNETOWEJ CHMURZE 2021–2022”

Mądre i bezpieczne używanie Internetu to ważny element edukacji dzieci i młodzieży. W dobie błyskawicznie rozwijającej się cyfryzacji i łatwego dostępu  do Internetu dzieci często nieświadomie mogą popełniać czyny zabronione albo stać się ofiarą przestępczości internetowej. Aby zapobiec takim przypadkom nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do jubileuszowej już X edycji projektu „SZYBUJ BEZPIECZNIE W INTERNETOWEJ CHMURZE 2021–2022”. Tematyka tej edycji projektu związana jest z hasłem Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 „Działajmy razem”.

Głównym założeniem projektu jest zwrócenie uwagi najmłodszych na to, na jakie zagrożenia płynące z używania Internetu oraz mediów społecznościowych powinni być wyczuleni i na co powinni zwracać uwagę korzystając z sieci.

Uczniowie klas I-III rozmawiali z prowadzącą na temat bezpiecznych zachowań związanych z Internetem, oglądali filmiki uczące prawidłowych zachowań, uczestniczyli w scenkach dramowych, śpiewali piosenki związane z tematem i tańczyli przy nich. Utrwalali wiedzę wypełniając karty pracy z podziałem na grupy wiekowe.

Podsumowaniem  zajęć było zaprezentowanie przez trzecioklasistów młodszym kolegom i koleżankom najważniejszych wniosków wypracowanych podczas zajęć .

Autor: Monika C.

Gallery with ID 1044 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.