„TŁUSTY CZWARTEK” U NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

4 lutego w tłusty czwartek, dzieci z naszego przedszkola miały okazję pobawić się w cukierników.

Od rana czekały na chwilę, w której zabiorą się do pracy. Ubrane w fartuchy wyczarowywały przysmaki na tłusty czwartek. Wyrabiały ciasto (oczywiście przy pomocy dorosłych), wałkowały, energicznie uderzały w ciasto wałkiem aby nadać kruchości i delikatności faworkom. Przeplatały gotowe już ciasto w celu nadania im odpowiedniej formy. Gotowe ciasto na faworki usmażyliśmy w szkolnej kuchni. Posypane cukrem pudrem były gotowe do spróbowania i poczęstowania innych.

Takie działania są doskonałym sposobem, aby w ciekawy dla dzieci sposób tworzyć okazje do poznawania i kultywowania zwyczajów i tradycji polskich.

Autor: Joanna J.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.