MATEMATYKA W TECHNICE

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III rozpoczęli realizację drugiego modułu projektu  matematycznego wydawnictwa MACNatalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.

W marcu poprowadzimy cykl zajęć, które odpowiedzą na pytanie, czy matematyka może przydać się w technice. Pierwsze zabawy wymagały od nas sporego zaangażowania i wiedzy. Na początku przeprowadziliśmy burzę mózgów i stworzyliśmy „Notatkę – mapę myśli”, po czym obejrzeliśmy krótki filmik, który pomógł nam odpowiedzieć na pytanie, czy podczas majsterkowania matematyka jest niezbędna.

Potem czekało na nas szereg praktycznych zadań, które wykonywaliśmy w parach i samodzielnie. Mierzyliśmy różne przedmioty, korzystając z linijki, miary krawieckiej, metrówki stolarskiej czy taśmy mierniczej. Wszystkie dane skrupulatnie zapisywaliśmy na karcie pracy, potem zweryfikowaliśmy poprawność naszych pomiarów. Okazało się, że świetnie sobie poradziliśmy, ponieważ te same przedmioty mierzone przez oba zespoły miały taką samą długość czy szerokość. Zabawa tak bardzo nam się spodobała, że wykonaliśmy o wiele więcej pomiarów, niż należało zrobić 🙂

Na koniec utrwalaliśmy wiedzę wykonując zadania na kartach pracy. Zabawa była wyśmienita, już czekamy na więcej…

Autor: Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.