SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I-III

Dziś, 1 kwietnia odwiedził nas w szkole Krakowski Teatr „Kurtyna” ze spektaklem profilaktycznym pt. „Mapa skarbów”, który z wielką radością i zainteresowaniem obejrzeli uczniowie klas I – III.

Jest to historia rezolutnej dziewczynki o imieniu Ola, która chciałby spędzać czas na robieniu psikusów rodzicom oraz na graniu w gry komputerowe. Rodziców taki stan rzeczy bardzo martwi i postanowili pomóc Oli w zagospodarowaniu wolnego czasu. Mama zaproponowała córce czytanie książek jako ciekawy sposób na nudę. Jedna z nich o piratach uwalnia w dziewczynce drzemiące pokłady wyobraźni. Dzięki magicznemu listowi znalezionemu w owej książce, Ola oczami fantazji przenosi się do bajkowego świata piratów. Przemienia się w pirata, który odnajdując zaginioną mapę wyrusza w podróż żeby zdobyć ukryty skarb kapitana Cooka.

Podróż ta jest pełna przygód, muzyki i tańca, w którym uczestniczy publiczność. W wypełnionej akcją historii pojawiają się różne postaci. Jedną z nich jest czarny charakter o sympatycznym imieniu Gucio, który rywalizując z Olą spróbuje za wszelką cenę zdobyć skarb dla siebie. Przed Olą bardzo trudne zadanie jakim jest pokonanie Gucia i przekonanie go, że takie cnoty jak dobro, chęć dzielenia się oraz przyjaźń, są lepsze od zła i chciwości. Ukazana jest także wartość książki, jej rola w rozwijaniu wyobraźni oraz ciekawym i wartościowym sposobie spędzania wolnego czasu.

Autor: Renata B.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.