APEL Z OKAZJI ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ I KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

7 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel szkolny z okazji zbliżającej się 82 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 12 Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. W apelu udział wzięli uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły.

Podczas spotkania wszyscy w skupieniu i ciszy wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych nawiązujących do tych tragicznych dla Polski wydarzeń, które przygotowali uczniowie z klasy VII i VIII pod opieką nauczyciela historii. Wielu Polaków nazywa katastrofę w Smoleńsku „drugim Katyniem”, ponieważ Polska elita zginęła w obu tragicznych wydarzeniach. Wszyscy Oni stracili życie w Rosji. Dla uczniów naszej szkoły apel był doskonałą lekcją historii i patriotyzmu przypominającą o tych smutnych wydarzeniach związanych z naszym narodem.

Autor: Sylwester W.

Gallery with ID 1117 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.