POLSKA PIĘKNIE ZAKODOWANA Z „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”

W ramach programu „Uczymy dzieci programować” w ostatnim tygodniu uczniowie klas I-III mieli okazję kształtować patriotyczne postawy i zdobywać wiadomości o naszej ojczyźnie. A wszystko to w przemiłej, zabawowej atmosferze, korzystając z  propozycji zabaw pani Ani Świć.

Do wielu aktywności wykorzystaliśmy mapę Polski – poznaliśmy granice, sąsiadów, podział administracyjny kraju. Wyszukiwaliśmy na niej znane i ciekawe miasta, omawialiśmy zabytki, poznaliśmy nazwy wszystkich województw. Przypomnieliśmy sobie kierunki na mapie. Układaliśmy Polskę z puzzli, budowaliśmy wieże z kolorowych kubeczków, bawiliśmy się z latarką i kodami QR, graliśmy w popularne i ulubione przez nas gry: domino, memory, ja mam… kto ma…

Wykonaliśmy zadania na kartach pracy utrwalając umiejętność wyszukiwania i wpisywania współrzędnych pól, udało nam się nawet poznać i utrwalić pojęcie kodów binarnych. Bardzo przypadły nam do gustu zabawy z wykorzystaniem monitora interaktywnego.

Na zakończenie zajęć zorganizowaliśmy „Turniej z Polską w tle”. W podziale na zespoły rozwiązywaliśmy zadania związane z omawianą tematyką i trzeba przyznać, że… na wszystkie pytania udzieliliśmy poprawnej odpowiedzi. Byliśmy z siebie bardzo dumni.

Każdemu uczestnikowi turnieju pani wręczyła pamiątkowy dyplom. Stwierdziliśmy wspólnie, że piękna ta nasza Polska i możemy być dumni, bo mieszkamy w wolnym kraju i niezwykle urokliwym zakątku świata.

Autor: Monika C.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.