WYJAZD EDUKACYJNY W RAMACH „PROGRAMU DLA SZKÓŁ”

W ramach „Programu dla szkół” dziś, 25 maja, uczniowie klas I – V uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej  zorganizowanej przez firmę LUTUR na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Celem wycieczki było zainteresowanie dzieci powiązaniem i bezpośrednią zależnością pomiędzy rolnikiem/producentem i jego pracą, a owocami i warzywami oraz/lub produktami mlecznymi, które są spożywane przez dzieci m.in. w ramach ,,Programu dla szkół” oraz zaciekawienie dzieci sposobami ich uprawy i produkcji (droga „od pola do stołu”).

Podczas dzisiejszej wycieczki odwiedziliśmy gospodarstwo ekologiczne „Pszczółki” zlokalizowane w województwie małopolskim w zacisznym uroczym zakątku gminy Pałecznica w miejscowości Niezwojowice. Najpierw w starym dworku odbyła się lekcja historii. Oglądaliśmy przebieg „Bitwy pod Racławicami” pokazany na obrotowej makiecie przy prelekcji słowno – muzycznej. Następnie „czytaliśmy” powieść wierszem Kazimierza Przerwy – Tetmajera pt. „Racławice” w 6 księgach z prezentacją 18 obrazów olejnych o wymiarach 40cm x 30cm.

Kolejnym punktem programu była podróż w czasie – znaleźliśmy się w klasie naszych prababć, siedzieliśmy w szkolnych ławkach i pisaliśmy gęsim piórem i atramentem. Wszystkim sprawiło to ogromną frajdę. Po tak ciężkiej i mozolnej pracy przenieśliśmy się na warsztaty kulinarne, gdzie samodzielnie przyrządzaliśmy kolorowe, smaczne i ekologiczne kanapki. Szczęśliwi i najedzeni wyruszyliśmy na spacer  malowniczymi zakątkami gospodarstwa agroturystycznego „Pszczółki”. Na naszej drodze napotkaliśmy sad owocowy i ogród warzywny, w którym znajduje się pasieka i dom pszczelarza wykorzystywany jako inhalatorium.

Gospodarstwo to położone jest w sąsiedztwie malowniczych stawów rybnych o łącznej powierzchni 4 ha, które również mieliśmy okazję podziwiać. Pełni wrażeń oraz naładowani pozytywną energią wróciliśmy do szkoły.

Autor: Renata B.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.