„NOC W BIBLIOTECE”

W nocy z 27 na 28 maja uczniowie i nauczyciele spotkali się w szkole, by po raz kolejny wziąć udział w „Nocy w bibliotece” – jednej z najpopularniejszych akcji promującej czytelnictwo, którą nasi wychowankowie uwielbiają i zawsze licznie biorą w niej udział.

Mimo deszczowej aury, atmosfera w szkole była naprawdę gorąca. Spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 19:00. Uczniowie rozlokowali się w klasach, gdzie grali z przyjaciółmi, tańczyli lub plotkowali, dzieląc się ze sobą przyniesionymi na tę okazję smakołykami. Około godziny 20:30 obecni zjedli smaczną i zdrową kolację przygotowaną przez nauczycieli, a po niej przyszedł czas na główną atrakcję wieczoru, czyli wspólne czytanie. Zebraliśmy się na korytarzu, gdzie nasza wspaniała bibliotekarka – pani Kasia – przeczytała nam klimatyczną powieść o duchach.  Po lekturze uczniowie podzielili się na drużyny, by zagrać w „Państwa-miasta”, rywalizacja była naprawdę zacięta!

Po zabawie uczniowie rozeszli się do klas, gdzie kontynuowali zabawę w nieco mniejszym gronie. Ósmoklasiści doskonalili swoją sprawność fizyczną, grając w siatkę na sali gimnastycznej. Młodsi uczniowie urządzili sobie karaoke lub oglądali ekranizacje ulubionych książek. Siódmoklasistki założyły salon kosmetyczny, w którym oddały się zabiegom upiększającym oraz stylizowały fryzury. Około północy uczniowie zebrali się na dolnym korytarzu, by razem zatańczyć. Starsi nauczyli swoich młodszych kolegów i koleżanki kroków belgijki i tańca kowbojskiego. Zabawa była tak wspaniała, że aż żal było ją kończyć.

O godzinie 1:00 wszyscy udali się do klas, gdzie mieli spędzić noc po wieczorze pełnym wrażeń. Emocje wśród uczniów były jednak rak wielkie, że tylko nieliczni rzeczywiście spali. Szkoła do godzin porannych rozbrzmiewała szumem rozmów prowadzonych w klasach.

Rano nadszedł czas pożegnania, uczniowie z pomocą nauczycieli uprzątnęli sale klasowe i korytarze. Dzieciaki zjadły przygotowane dla nich śniadanie, a następnie trochę zaspane,  ale zadowolone udały się do domów, gdzie zapewne będą odsypiały noc pełną wrażeń.

Autor: Milena W.

Gallery with ID 1162 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.