DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

31 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień bez Papierosa. Wydarzenie to zostało zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia w roku 1987, by zwrócić uwagę na szkodliwość palenia tytoniu. W ramach obchodów Dnia bez Papierosa odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IV-VIII, na których utrwalili oni swoją wiedzą dotyczącą szkodliwości palenia.

Na zajęciach został zaprezentowany uczniom krótki film edukacyjny o wpływie palenia papierosów na organizm człowieka. Następnie uczniowie odpowiedzieli na pytanie „Dlaczego nie warto palić?” – podczas tej aktywności wykazali się oni niezwykłą wiedzą oraz dojrzałością, podając argumenty odnoszące się do zdrowia, kwestii finansowych oraz społecznych. W celu podsumowania zdobytej na zajęciach wiedzy dzieci rozwiązały krzyżówkę.

Obchody Dnia bez Papierosa były doskonałą okazją do przypomnienia sobie, dlaczego nie warto sięgać po papierosy. Uczniowie zdają sobie sprawę, że palenie to bardzo szkodliwy nałóg, który może doprowadzić do rozwoju wielu poważnych chorób w organizmie.

Autor: Milena W.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.